דיון: מקרה קשה של בגידה | מכון איזונים

מקרה קשה של בגידה

מציג תגובה משורשרת 1
 • מאת
  תגובות
  • #8282
   ירון
   אורח

   שמי ירון (בדוי) נשוי 9 שנים ואב לילד בן 7 אשתי היתה בעבורי כל עולמי, אהבתי אותה, כיבדתי אותה ועשיתי בשבילה הכל שיהיה הכי טוב, היתה בינינו זוגיות מדהימה ואהבת אמת,  והערצנו האחד את השניה, אני גבר שמכבד נשים אך לא גבר שמשפיל את עצמו, היו חיכוכים פה ושם כמו לכל זוג בריא וידענו להתמודד, לפני כ 3 שנים אשתי פתחה עסק עצמאי בתחום מסויים שבו האינטרקציה עם גברים אמידים גבוהה מאוד, נתתיי את כל כולי בשביל ההצלחה שלה ושמתי את עצמי קצת מאחור( טעות)
   יש שיקראו לי נאיבי למרות שתמיד הייתי בחששות אך סמכתי, האמנתי ושחררתי, בשנה וחצי האחרונות חל באשתי שינוי משמעותי בהתנהגות כלפיי וכלפיי הסביבה, בלבוש שנהיה חושפני וקצר מדי ואם זה ניתוחים פלסטים ושינויים כאלו ואחרים (למרות שהיא אישה מאוד מאוד יפה) השינויים מאוד הפריעו לי אך אותה זה לא עניין, נדלקו לי נורות אדומות ורציתי להאמין שאצלה לעולם זה לא יקרה גם מבחינת האמון שהיה בינינו וגם מאחר והיא באה מבית עם סיפור קשה של בגידה, למרות כל הסימנים נטרלתי מחשבות ורמזים והאמנתי בנתינת אמון מלא ומכאן הזוגיות הלכה ודעכה, האהבה שהיתה הלכה והידרדרה וכך גם התדירות והסיפוק ביחסי המין, היינו בזוגיות של 9 שנים ויש לנו ילד משותף בגיל 7, כשהרגשתי שמשהו בה השתנה ניסתי לדבר להשתפר ולהבין היכן ואם טעיתי, ואשתי טענה שזה לא קשור אליי, שזה  תהליך טבעי של התפתחות ובגרות ושאני בסדר גמור רק שהיא לא רואה בי יותר כפרטנר שלה ואינה אוהבת אותי יותר כאהבה רומנטית ואינה נמשכת אליי, יום אחד מגיע אליי מידע מהימן ע”כ שבתאריך מסויים אשתי הביאה גבר זר לבית והם היו כל הלילה בבית כאשר אני הייתי מאושפז בביה”ח והילדה היתה אצל אמא שלי, עימתתי את אשתי עם המידע, בהתחלה הכחישה ולאחר שהצגתי הוכחות חותכות נאלצה להודות שהיה גבר בבית אך לא מהסיבות שאני חושב, מדובר בגבר אותו היא הכירה במסגרת העבודה ויש להם קשרי עבודה וכששאלתי איך הוא הגיע אליי לבית אם לא היה כלום קיבלתי סיפור לא אמין בעליל אחרי מחשבה החלטתי להמשיך הלאה למרות הפגיעה הקשה, נפגעתי מאוד חרב עלי עולמי וסירבתי להאמין שכך היה, הלכנו לייעוץ זוגי שמתי את כולי בתוך התהליך אך הלב שלה לא היה שם והתהליך הסתיים לאחר סדרת פגישות מצידה לאחר שאמרה באופן חד משמעי שהיא רוצה להתגרש
   הרגשתי צורך עז לומר לה את מה שאני יודע ומרגיש שהיא בגדה בי  מאחר וכל הסימנים מראים שזה מה שהיה (מעבר לגבר שהיה בבית) קודם כל זה צורך נפשי שלי לפרוק מולה ושתדע שאני יודע את האמת ולא תחשוב שאני גבר נאיבי וגם שתיקח איתה את יסורי המצפון , אך מאחר והיא מבקשת לסיים את הקשר בצורה “חברית” למען הילדה ולמען הזכרונות הטובים אני מתלבט אם זה ישרת או יפגע בי.
   לאחר שביקשה לשוחח איתי הוציאה את כל האמת המרה והמרסקת בלי הרהורי חרטה והתפרקות
   חששותי התאמתו כששאלתי מה היה לא טוב בי שהלכה אליו היא טוענת שהוא העותק הגברי שלה והוא גורם לה סיפוק והנאה שא”א להסביר ושהיא מאוהבת בו
   מאחר ואהבתי אותה  נורא אז הפגיעה היא קשה וכואבת, ממש מרסק
   כעת היא נותנת לי הרגשה שאני מאוד יקר וחשוב לה ואינה רוצה לפגוע בי בוכה ומחבקת אותי פתאום למרות שרוצה להתגרש, כנראה שמנסה לנקות את מצפונה ולכן היא “דואגת” לי,
   כעת מעבירה מסרים סותרים על שיקום הקשר אך אני שואל את עצמי האם בכלל לתת צ’אנס במקרה כזה בנוסף לכך שהיא מאוהבת בו
   כששאלתי אותה מה יגרום לך לרצות לחזור אליי היא נותנת להבין שזה לא אליי אלא לחיי המשפחה

   אובד עצות

  • #12405

   ירון יקר,
   אתה מתאר תהליך כואב של התרחקות, שבסופו בת הזוג שלך בחרה בגבר אחר על פניך, ובתהליך של טיפול זוגי (בתקווה שהוא נעשה באופן מקצועי) התוודתה שאינה חשה אהבה רומנטית כלפיך, ומעוניינת לסיים את הקשר. עם זאת, אתה מרגיש שקיימת בה אמביוולנטיות באשר להחלטה, אלא שכפי שציינת, כלל לא בטוח האם האמביוולנטיות היא כלפי הזוגיות או המשפחה.
   לא כל כך הבנתי, מה עמדתה, ממה קשה לה להפרד, ומה גרם לה להתרחק ממך. האם הצלחתם להתייחס לכך בתהליך הטיפולי שעברתם? האם הבנת מה בקשר שלכם קרס, ואפשר כניסה של גבר אחר?
   לצערי, לא ניתן להציע טיפול זוגי, כאשר למעשה קיימת צלע שלישית. כל עוד ליבה נתון לאותו גבר, הרי שאין אפשרות לעבוד ולבנות את הזוגיות שלכם, ולכן לא הייתי ממליצה על טיפול משותף. כן נכון היה להציע לכל אחד מכם טיפול אישי, כדי לבחון את עצמו בעזרת איש מקצוע (נפרד! לכל אחד מכם מטפל אחר) את השאלות הרלוונטיות עבורו. לו היית מגיע אלי לטיפול הייתי מנסה לללמוד ולהבין יחד איתך, את המשמעות של התהליכים שעברת לאורך השנים הללו, את הקשיים שהובילו לשבר הזוגי, כמו גם איך ניתן לסייע לך, להתמודד עם הפרידה ללמוד ממנה, ולהיות מסוגל בהמשך לבנות זוגיות על בסיס רחב, מותאם ונכון יותר עבורך.
   בהצלחה!

מציג תגובה משורשרת 1
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.