ייעוץ זוגי

מכון איזונים ייעוץ זוגי, נעים להכיר.

ייעוץ זוגי – לזוגות המבקשים לשפר את התקשורת הזוגית
ייעוץ זוגי – כי ניתן לפתור קונפליקטים מבלי לפגוע בקשר הזוגי
ייעוץ זוגי – למניעת שחיקה בזוגיות ולחיזוק האינטימיות הרגשית והמיניות
ייעוץ זוגי – לקבלת כלים יעילים להתמודדות ולמניעת משברים זוגיים
ייעוץ זוגי – רק אצל מטפלים מומחים בעלי הסמכה מוכרת

ייעוץ זוגי: שאלות ותשובות שכיחות

 • מתי בעיות זוגיות חוזרות הן "פתירות", ומתי הן מלמדות על "אי התאמה"?
 • האם ואיך ניתן לנהל עימותים זוגיים מבלי שיהפכו ל"מלחמה כוללת"?
 • איך אפשר להפוך את התקשורת בינינו לפתוחה, פשוטה ומובנת?
 • כיצד ניתן לפתור מחלוקות ולהימנע ממאבקי כוחות?
 • באילו דרכים אפשר לשקם את הקשר לאחר משבר אמון?
 • האם ואיך נוכל לקבל כלים על מנת למנוע מצבי משבר זוגיים בעתיד?
 • מתי ואיך אפשר לטפל בבעיות ללא עזרה חיצונית, ומתי חשוב לפנות ולקבל ייעוץ זוגי מקצועי?

תהליך ייעוץ זוגי (או בשמו האחר טיפול זוגי), נועד לאפשר לזוגות ויחידים, לברר ולהתמודד עם בעיות וקשיים המתעוררים בשלבים שונים של הקשר הזוגי. אנו פוגשים בני זוג החל משלב החברות טרום הנישואין, ועד גיל הזקנה, תוך דגש על צמתים מרכזיים במעגל החיים האישי והזוגי: נישואין, הולדת הילד הראשון, יציאת הילדים מהבית, ושינויים אחרים. כמו כן הייעוץ נמצא כמסייע בהתמודדות עם מצבי משבר וקושי חריפים בקשר דוגמת משברי אמון, שחיקה וריחוק רגשי ופיזי.

בתהליך של יעוץ זוגי, אנו נתייחס לגורמים המקדמים והמעכבים את הקשר, וכמובן נרחיב את מגוון הכלים והיכולות העומדים לרשותינו בדרך לשינוי המתבקש.

2-3 פגישות הייעוץ הזוגי הראשונות מוקדשות להיכרות עם בני הזוג והקשר הזוגי, וכן לחידוד הקשיים והבעיות בקשר, על מנת שניתן יהיה להגדיר את מטרות היעוץ הזוגי. בהמשך ובהתאם למטרות שהוצבו, נתמקד, הן בהבנה טובה יותר של הגורמים המובילים לקשיים, והן בהקניית כלים לפתרון ושינוי. לרוב מדובר בתהליכים קצרי מועד, שיימשכו בממוצע בין 10-20 מפגשים. חשוב להדגיש כי, ההחלטה והבחירה בסיום התהליך, בכל שלב נתונה בידי בני הזוג.

האם ישנן תקופות בחיים המועדות לסכנה ומצבי משבר?

אכן ישנם שלבים בקשר הזוגי ש"מועדים לסכנה". אנו נתקל בקשיים הזוגיים בצמתי חיים מרכזיים לדוגמא: לפני ואחרי החתונה, לאורך שנות הנישואין הראשונות, לאחר הולדת הילד הראשון, לעיתים גם השני, עם עזיבת הילדים את הבית, מעבר מגורים וכד', וכן במצבי שינוי פתאומים: אבדן של אדם קרוב, מחלה, פיטורים ומשבר כלכלי, ועוד.

איך ניתן להמנע ממשברים זוגיים?

אנו מאמינים שתקשורת פתוחה ויכולת לנהל דיאלוג זוגי על הקשיים והבעיות, הנן הבסיס לקשר זוגי איתן. הנכונות של שני בני הזוג לשוחח בפתיחות ביניהם, לקבל ביקורת בונה, להעביר ביקורת מתוך אמפתיה וכמובן לקחת אחריות אישית על הקשיים ונקודות התורפה – כל אלו מהווים תנאי יסוד להצלחת הקשר. מחקרים שונים מצביעים גם על גורמים נוספים המנבאים ותורמים לחוסן הזוגי ביניהם: מידת הכבוד ההדדי הקיים בקשר, היכולת לבקש ולקבל סליחה של שני בני הזוג, מידת החמלה, והאמפתיה, האופטימיות והחיוניות, מטרות חיים משותפות ועוד. מתוך הניסיון המקצועי אנו למדים שניתן ואפשר להתמודד עם מצבי משבר, ואף לצאת מהם עם תובנות, הבנות והתבוננות רחבה ועמוקה יותר על החיים בכלל והקשר הזוגי בפרט.

ייעוץ זוגי

האם אפשר להמנע מקונפליקטים זוגיים?

אולי מוטב היה להחליף את השאלה הזו בשאלה האם כדאי להמנע מקונפליקטים? אנו סבורים שלקונפליקט תפקיד חיוני בהתפתחות הקשר הזוגי. הוא זה המאפשר לנו להכיר ולגעת מקרוב בבן/ת הזוג, ללמוד על חוזקותיו, חולשותיו, רגישותו, פצעיו, יכולותיו. זוגות אשר נמנעים מעימות, הם זוגות אשר יתקשו בסופו של התהליך לבנות אינטימיות, המבוססת על היכרות עמוקה זה עם זה, וישארו מרוחקים וחוששים מהאחר שלידם. כמובן רצוי וחשוב שהקונפליקט יאפשר צמיחה ולמידה זה על זה, ולא יוביל למקומות פוגעים והרסניים בקשר.

בעיות זוגיות חוזרות האם הן פתירות?

הניסיון מלמד, כי במרבית המקרים, ניתן להתמודד עם קשיים ובעיות זוגיות, ואף לצאת מחוזקים מהתהליך. לרוב בעיות שאינן מטופלות חוזרות על עצמן, בין היתר בשל מנגנונים שאיננו תמיד מודעים אליהם, וזו בין היתר הסיבה לכך שהן חוזרות שוב ושוב. ייעוץ זוגי עשוי לאפשר לבני הזוג לזהות את ה"מוקשים" הזרועים בשטח, ולנטרלם בדרך שלא תוביל ל"פיצוץ". חשוב לציין כי ההחלטה האם הזוגיות מתאימה לבני הזוג אם לאו, נשארת תמיד בידי בני הזוג עצמם, ואינה נקבעת בשום שלב על ידי המטפל. הטיפול הזוגי יכול לעיתים לסייע גם בהחלטה על פרידה, מאחר ומאפשר הבנה, מודעות, והתייחסות רגשית לבחירה האם להשאר בקשר או לסיימו.

יעוץ זוגי – למי הוא נחוץ?

כאשר נוצרת תחושה שהבעיות אינן נפתרות, אלא רק הולכות וצוברות משקעים, כעסים, ריחוק וייאוש, כאשר דיאלוג אינו מוביל לתוצאות הרצויות, כאשר התחושה שעלינו על דרך ללא מוצא, זה הזמן לפנות ולקבל ייעוץ זוגי או טיפול זוגי.

זוגות ויחידים פונים למטפלים זוגיים לטיפול זוגי, המשמשים כעין "פיגום" לשם שיפוץ המבנה הזוגי וחיזוקו. הייתרון בפניה לאדם מקצועי, טמון ביכולת ללבן ולפתור בעיות, בסביבה ובאווירה מגוננת ובטוחה. תהליך הייעוץ זוגי כולל הן הבנה מעמיקה ורחבה יותר של הבעיות ומרכיביהן, וכאן אנו נבחן ונלמד על ההסטוריה האישית והזוגית של בני הזוג, מתוך מטרה להבין כיצד היא משפיעה לטוב ולפחות טוב על הקשר הזוגי בהווה, וכמובן נציע כלים חשיבתיים, רגשיים, תפיסתיים, תקשורתיים וכד', על מנת להתמודד עם הבעיות שהועלו בדרך שתוביל לשינוי הרצוי.

כמה זמן אורך יעוץ זוגי?

קשה מאד להעריך מראש את מסגרת הזמן הרצויה. באופן מובן הדבר תלוי בסוג הבעיה, משכה, ובעיקר בבני הזוג, ברמת הפתיחות, הנכונות והמוטיבציה לפתור את הקשיים, במידת הגמישות ולקיחת האחריות. יש להבין כי יעוץ זוגי, אינו סוג של "חינוך מחדש", שבו המטפל מטיף או משמש בורר בין בני הזוג, אלא מדובר בתהליך שמחייב התייחסות ושינוי רגשי, ולכן הוא אינו פועל בשיטת "הזבנג וגמרנו"…

ניתן לומר כי באופן סטטיסטי, מרבית הטיפולים הזוגיים הנם ממוקדים, ולרוב נמשכים בין 10-20 מפגשים. כאשר החלטה על סיום התהליך, בכל שלב, נתונה בידי הפונים לטיפול עצמם, שכמובן אינם מתחייבים למספר מסויים של פגישות בשום שלב. חשוב להדגיש, כי איננו סבורים שבעיות משמעותיות ניתנות לפתרון מלא לאחר 10 מפגשי ייעוץ זוגי, אולם, הציפייה הנה כי לאחר כ 3 חודשים, בני הזוג יתקדמו ויצאו עצמם מקום מתקדם בתהליך.

האם יעוץ זוגי עשוי לעזור גם כאשר בן/ת הזוג מסרב/ת להגיע?

פניות רבות לייעוץ זוגי מתבצעות על ידי אחד מבני הזוג, כאשר האחר/ת מתנגד, מהסס או חושש להכנס לתהליך. אנו כמובן נמליץ להגיע כזוג לייעוץ זוגי. אולם, במידה וקיימת התנגדות, נציע שלא לוותר על הפניה, ולהגיע בנפרד.

מניסיוננו, במרבית המקרים, בן/ת הזוג ה"סרבנים", יצטרפו תוך זמן קצר לתהליך ייעוץ זוגי, אם בשל המסר החזק המועבר על ידי הצד שמחליט לפנות "אינני מוכן להמשיך במצב הקיים, אני לוקח על עצמי אחריות, ופועל לשינוי, גם אם בשלב זה לבדי", ואם בשל הסקרנות והתחושה כי לאחר שבן הזוג כבר בדק את "עומק המים", פחות מפחיד לקפוץ אחריו….

ייעוץ זוגי

גם אם מי מבני הזוג, יישאר מחוץ לתהליך, ניתן לחולל שינויים גם כאשר רק אחד נמצא שם. בזוגיות כמו במערכות אחרות, שינוי ברכיב אחד, משפיע ישירות על יתר הרכיבים במערכת כולה. אין סיבה שהתנגדות של אחד הצדדים תותיר את הצד האחר חסר אונים ושבוי במצב של תקיעות.

צוות מכון איזונים מתמחה בטיפול זוגי מקצועי ויעיל לפתרון בעיות בתחומי הפרט, הזוגיות והמשפחה. הידע, הניסיון רב השנים, והרקע המקצועי של הצוות המטפל, מבטיחים גישה מעשית המותאמת לצרכים של כל פונה.

מי מוסמך לתת ייעוץ זוגי, והיכן?

בעיות במשפחה זוגיות במשבר, קשיים אישיים, כל אלו מחייבים טיפול זוגי מקצועי (או בשם הנוסף: ייעוץ זוגי מקצועי). חשוב שטיפול זוגי ומשפחתי יינתן ע"י מומחים – מטפלים מוסמכים ומוכרים. כאשר מחפשים מטפלים באינטרנט, מומלץ שלא להסתפק בתארים כללים דוגמת: יועצת זוגיות, יועץ נישואין, וכד'. חשוב להקפיד על הסמכה מתאימה רצוי של "האגודה הישראלית למתן טיפול משפחתי וזוגי". המטפלים המוסמכים ע"י האגודה עברו תהליך הכשרה ממושך של לימודים והתמחות בתחום ייעוץ משפחתי וזוגי, הם כפופים לכללי האתיקה המקצועיים של האגודה. בנוסף, רצוי עד מאד שהטיפול יתקיים באזור מגוריכם, כך שיהיה נגיש ונח עבורכם. זו הסיבה שאנו ב"מכון איזונים", מציעים יעוץ זוגי בצפון, (חיפה, קריות), ייעוץ זוגי במרכז (תל אביב, רמת גן, ראשון לציון, רחובות, פתח תקווה, יהוד, רעננה, פרדסיה), ייעוץ זוגי באזור ירושלים, וכן מודיעין.

קרא כאן על:
שיקום הקשר הזוגי לאחר משבר אמון ובגידה
האם ניתן לגשר על פערים?
שאלות ותשובות נוספות בייעוץ זוגי 

אם אתם מוכנים לתהליך של שינוי – אנחנו כאן עבורכם

  שם*

  טלפון*

  דוא"ל

  מקום מגורים


  077-212-8002מענה 24 שעות ביממה
  ד"ר גלית לזר 050-8668268

  סיבת הפניה


  למידע נוסף אודות טיפול או ייעוץ זוגי אתם מוזמנים: