טיפול זוגי

מכון איזונים – הטיפול שעובד בשבילך מכון איזונים מעניק שירותי טיפול זוגי איכותיים ברחבי הארץ. צוות המכון מורכב ממטפלים ברמה מקצועית גבוהה ביותר, בעלי ניסיון וותק במתן טיפול זוגי מקצועי המכוון לתוצאות מעשיות.

מהם המאפיינים של זוגיות במשבר

  • תקשורת לקויה
  • מאבקי כוח ושליטה
  • ציפיות לא מציאותיות
  • תחושת ריחוק והיעדר אינטמיות
  • תחושת “תקיעות”, שחיקה ושעמום זה מזה
 • חלוקת תפקידים נוקשה או בלתי מספקת
 • פערים בתפיסות עולם ערכיות
 • עימותים עם משפחות המוצא
 • מיעוט ביטויי חיבה
 • משבר אמון
 • קנאה

למי מיועד טיפול זוגי?

טיפול זוגי או ייעוץ זוגי מיועד לסייע לזוגות המבקשים להתמודד עם הבעיות והקשיים בחיי הנישואין, לזוגות שטרם מיסדו את הקשר ביניהם, זוגות שנמצאים במצבי לחץ סביב אירועי חיים צפויים כמו לידת ילד, עזיבת הילדים את הבית, או בלתי צפויים כגון: פיטורין, התמודדות עם אובדן, משברי אמון, לנישואין וכד’.

  שם*

  טלפון*

  דוא"ל

  מקום מגורים


  :מענה 24 שעות ביממה
  072-330-6600

  סיבת הפניה


  מתי נכון לפנות לטיפול זוגי מקצועי?

  כאשר בעיות חוזרות על עצמן שוב ושוב, כאשר למרות הניסיונות הרבים לפתור את הקשיים, נוצרת תחושה של תקיעות, כאשר כל צד מתבצר בעמדתו, כשנדמה שהגענו למבוי סתום, כאשר הדיאלוג הזוגי לא מוביל לתוצאות הרצויות. יש לזכור כי משבר ומצוקה מתמשכים בזוגיות, עלולים לפגוע בתחושת הרווחה ובאיכות החיים האישית והמשפחתית. הקשר הזוגי שאמור לשמש מקור תמיכה וכוח, הופך להיות כואב, פוגע ומחליש. מחקרים מלמדים כי עימותים זוגיים קשים וממושכים עלולים להשפיע על בני הזוג בתחומים שונים, החל מבעיות בריאות גופניות שונות, ועד לבעיות פסיכולוגיות קשות כמו דיכאון, הפרעות שינה ואכילה, הורות לקויה ועוד.

  כמה זמן נמשך טיפול זוגי?

  טיפול זוגי, מוגדר לרוב כטיפול ממוקד בעיה, ולכן נחשב לתהליך קצר מועד. מרבית הטיפולים הזוגיים ימשכו בין 10 ל 20 מפגשים. כמובן שחשוב לזכור שכל זוג מתמודד באופן שונה עם הבעיות ועם השינויים הנדרשים, ולכן משך התהליך הנו אינדיבידואלי ותלוי במספר גורמים. בין היתר מטרות הטיפול, מידת המוטיבציה והנכונות לשינוי, עוצמת הכעסים ועומק המשקעים, מידת הגמישות ועוד. בכל מקרה, אין לקבוע מראש מספר פגישות קבוע, ואין להתחייב על סדרה של פגישות. ההתקדמות הינה מפגישה לפגישה. ההחלטה על סיום הטיפול נתונה בידי בני הזוג.

  * ראה על – טיפול זוגי בזוגות הומו לסביים 

  מהן מטרותיו של הטיפול הזוגי?

  מטרתו של טיפול זוגי הנה לסייע בתהליך השינוי הרצוי, בגישות המשלבת שינוי תפישתי – חשיבתי, התנהגותי ורגשי. הטיפול הזוגי כולל שני תהליכים בסיסיים המשולבים זה בזה: האחד, הוא הבנה ומודעות לנקודות הכח והתורפה בקשר, בין היתר על ידי הכרות עם ההיסטוריה האישית והזוגית, והאחר הוא מתן כלים להתמודדות יעילה עם הקשיים. טיפול זוגי יכול להינתן במשותף או רק לאחד מבני הזוג.

  באילו שיטות מטפלים?

  מובן שלא קיימת שיטה אחת המתאימה לכל הזוגות. מטפל מנוסה אמור לעבוד ולהתמחות במספר רב של תיאוריות, גישות, טכניקות טיפוליות ולהתאים את השיטה למטופלים, לשלב הטיפולי, ולבעיות שעולות בטיפול הזוגי. לרוב ישולבו גישות דינמיות, קוגניטיביות, נרטיביות, ואחרות תוך התייחסות מערכתית לדינמיקה הזוגית והמשפחתית. במהלך טיפול זוגי ניתן דגש על בניית דיאלוג זוגי פורה, ויצירת תקשורת פתוחה וישירה, המאפשרת ביטויי כעס כמו גם ביטויי אהבה. בנוסף קיימת התייחסות ועבודה זוגית על מתן כבוד, הערכה, הבעת חרטה וקבלת סליחה וכן יכולת לנהל קונפליקט הוגן, על מנת לאפשר צמיחה מהמשבר.

  שאלות נפוצות

  מה זה טיפול זוגי

  הטיפול הזוגי מתמקד במערכת היחסים שביניכם, ומתייחס להיבטים שכל אחד מבני הזוג מביא עימו לקשר, אשר משפיעים ומושפעים על עצמו ועל האחר. המסגרת הזוגית והעבודה המשותפת מאפשרת הבנה רחבה ואפשרויות של שינוי והתפתחות של המציאות והאינטראקציה הבינאישית.

  מהם מטרות הטיפול

  הטיפול מכוון להגיע להבנה עמוקה של הקשיים והמורכביות, לא רק אלו שעל פני השטח, אלא בעיקר באזורים שאינם גלויים לנו, ומפעילים אותנו בלי שנהיה ערים לכך. בנוסף, הוא נועד לפתח יכולות רגשיות, תפיסתיות, תקשורתיות והתנהגותיות גמישות, רחבות ומותאמות, שיאפשרו התמודדות טובה יותר עם הקשיים שעולים בקשר.

  מתי כדאי לפנות לקבלת טיפול זוגי מקצועי

  כאשר אנחנו מרגישים שאיננו מצליחים לפתור קשיים ולגשר על פערים דרך דיאלוג זוגי בעת משבר כאשר חשים שאין בידינו את הכלים להתמודד עמו: משבר אמון ובגידות, אבדן, שינויים דרמטיים בחיינו ועוד. טיפול זוגי נמצא יעיל לזוגות שטרם מיסדו את הקשר, ומתלבטים לגבי עתיד משותף, או מחפשים דרך לחזק ולבנות את הזוגיות. כך גם לפני החלטה על פרידה, פניה לעזרה מקצועית תאפשר להבין ולעבד את המשמעויות, ותסייע בקבלת החלטה, מתוך מודעות, ובחירה אמיתית.

  במה כרוך טיפול זוגי

  הטיפול מתקיים אחת לשבוע, לרוב ביום ושעה קבועים. בשום שלב, אין להתחייב על מספר פגישות מראש, אלא להתקדם מפגישה לפגישה. טיפול קצר ימשך מספר חודשים, ואילו בבעיות מורכבות ידרש פרק זמן ארוך יותר.

  איך לבחור מטפל זוגי

  ההמלצה שלנו להגיע למטפלים בעלי רקע, ניסיון והתמחות בטיפול. תחום הייעוץ הזוגי בארץ, לצערנו פרוץ, ויש בו לא מעט יועצים ללא רקע אקדמי וקליני מתאים, שלא עברו הכשרה מסודרת, ואינם כפופים לכללי אתיקה מקצועיים. אנו נמליץ לפנות רק למטפלים בעלי הסמכה מוכרת שניתנת על ידי "האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי" או לכל הפחות של "האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה".

  מי אנחנו – צוות המטפלים של מכון איזונים

  המכון הוקם לפני קרוב ל - 20 שנה, וכולל קבוצה של 14 שותפות, בעלות הסמכה מוכרת בטיפול, ושנים רבות מאד של ניסיון מקצועי. המכון נמצא בפריסה ארצית, מחיפה בצפון ועד ב"ש בדרום.

  למידע נוסף – שאלות ותשובות שכיחות בטיפול זוגי הקליקו כאן.

  אם אתם מוכנים לתהליך של שינוי – אנחנו כאן עבורכם

   שם*

   טלפון*

   דוא"ל

   מקום מגורים


   :מענה 24 שעות ביממה
   072-330-6600

   סיבת הפניה


   טיפול זוגי – מכון איזונים

   Call Now Button