טיפול זוגי

מכון איזונים – הטיפול שעובד בשבילך מכון איזונים מעניק שירותי טיפול זוגי איכותיים ברחבי הארץ. צוות המכון מורכב ממטפלים ברמה מקצועית גבוהה ביותר, בעלי ניסיון וותק במתן טיפול זוגי מקצועי המכוון לתוצאות מעשיות.

מהם המאפיינים של זוגיות במשבר

 • תקשורת לקויה
 • מאבקי כוח ושליטה
 • ציפיות לא מציאותיות
 • תחושת ריחוק והיעדר אינטמיות
 • תחושת "תקיעות", שחיקה ושעמום זה מזה
 • חלוקת תפקידים נוקשה או בלתי מספקת
 • פערים בתפיסות עולם ערכיות
 • עימותים עם משפחות המוצא
 • מיעוט ביטויי חיבה
 • משבר אמון
 • קנאה

למי מיועד טיפול זוגי?

טיפול זוגי או ייעוץ זוגי מיועד לסייע לזוגות המבקשים להתמודד עם הבעיות והקשיים בחיי הנישואין, לזוגות שטרם מיסדו את הקשר ביניהם, זוגות שנמצאים במצבי לחץ סביב אירועי חיים צפויים כמו לידת ילד, עזיבת הילדים את הבית, או בלתי צפויים כגון: פיטורין, התמודדות עם אובדן, משברי אמון, לנישואין וכד'.

מתי נכון לפנות לטיפול זוגי מקצועי?

כאשר בעיות חוזרות על עצמן שוב ושוב, כאשר למרות הניסיונות הרבים לפתור את הקשיים, נוצרת תחושה של תקיעות, כאשר כל צד מתבצר בעמדתו, כשנדמה שהגענו למבוי סתום, כאשר הדיאלוג הזוגי לא מוביל לתוצאות הרצויות. יש לזכור כי משבר ומצוקה מתמשכים בזוגיות, עלולים לפגוע בתחושת הרווחה ובאיכות החיים האישית והמשפחתית. הקשר הזוגי שאמור לשמש מקור תמיכה וכוח, הופך להיות כואב, פוגע ומחליש. מחקרים מלמדים כי עימותים זוגיים קשים וממושכים עלולים להשפיע על בני הזוג בתחומים שונים, החל מבעיות בריאות גופניות שונות, ועד לבעיות פסיכולוגיות קשות כמו דיכאון, הפרעות שינה ואכילה, הורות לקויה ועוד.

כמה זמן נמשך טיפול זוגי?

טיפול זוגי, מוגדר לרוב כטיפול ממוקד בעיה, ולכן נחשב לתהליך קצר מועד. מרבית הטיפולים הזוגיים ימשכו בין 10 ל 20 מפגשים. כמובן שחשוב לזכור שכל זוג מתמודד באופן שונה עם הבעיות ועם השינויים הנדרשים, ולכן משך התהליך הנו אינדוודואלי ותלוי במספר גורמים. בין היתר מטרות הטיפול, מידת המוטיבציה והנכונות לשינוי, עוצמת הכעסים ועומק המשקעים, מידת הגמישות ועוד. בכל מקרה, אין לקבוע מראש מספר פגישות קבוע, ואין להתחייב על סדרה של פגישות. ההתקדמות הינה מפגישה לפגישה. ההחלטה על סיום הטיפול נתונה בידי בני הזוג.

* ראה על – טיפול זוגי בזוגות הומו לסביים 

מהן מטרותיו של הטיפול הזוגי?

מטרתו של טיפול זוגי הנה לסייע בתהליך השינוי הרצוי, בגישות המשלבת שינוי תפישתי – חשיבתי, התנהגותי ורגשי. הטיפול הזוגי כולל שני תהליכים בסיסיים המשולבים זה בזה: האחד, הוא הבנה ומודעות לנקודות הכח והתורפה בקשר, בין היתר על ידי הכרות עם ההיסטוריה האישית והזוגית, והאחר הוא מתן כלים להתמודדות יעילה עם הקשיים.טיפול זוגי יכול להנתן במשותף או רק לאחד מבני הזוג.

באילו שיטות מטפלים?

מובן שלא קיימת שיטה אחת המתאימה לכל הזוגות. מטפל מנוסה אמור לעבוד ולהתמחות במספר רב של תיאוריות, גישות, טכניקות טיפוליות ולהתאים את השיטה למטופלים, לשלב הטיפולי, ולבעיות שעולות בטיפול הזוגי. לרוב ישולבו גישות דינמיות, קוגנטיביות, נרטיביות, ואחרות תוך התייחסות מערכתית לדינמיקה הזוגית והמשפחתית. במהלך טיפול זוגי ניתן דגש על בניית דיאלוג זוגי פורה, ויצירת תקשורת פתוחה וישירה, המאפשרת ביטויי כעס כמו גם ביטויי אהבה. בנוסף קיימת התייחסות ועבודה זוגית על מתן כבוד, הערכה, הבעת חרטה וקבלת סליחה וכן יכולת לנהל קונפליקט הוגן, על מנת לאפשר צמיחה מהמשבר.

למידע נוסף – שאלות ותשובות שכיחות בטיפול זוגי הקליקו כאן.

אם אתם מוכנים לתהליך של שינוי – אנחנו כאן עבורכם

  שם*

  טלפון*

  דוא"ל

  מקום מגורים


  077-212-8002מענה 24 שעות ביממה
  ד"ר גלית לזר 050-8668268

  סיבת הפניה


  טיפול זוגי – מכון איזונים