אודות איזונים

צוות מכון איזונים
ד”ר גלית לזר וצוות המטפלים, מתמחים בייעוץ וטיפול (אישי, זוגי, ומשפחתי) במגוון האתגרים העומדים בפני זוגות ויחידים לאורך מעגל החיים.
במכון איזונים שותפים 13 מטפלים שהנם מובילים בתחום הטיפול הזוגי והאישי. לכל אחד מחברי הצוות הסמכה, ידע, וניסיון נצבר של כ-20 שנה בממוצע בתחום הייעוץ, הטיפול הזוגי, האישי והמשפחתי.

מי אנחנו

ל”איזונים” פריסה ארצית המאפשרת ללקוחות שלנו להגיע לאיש המקצוע הקרוב למגוריהם, וכך להפוך את השירות לנוח ונגיש לאורך זמן. בצד הנגישות שמקנה הפריסה הארצית, חשוב לנו לשמור על אינטימיות והיכרות עמוקה ומתמשכת בין כל חברי הצוות, ולכן מספר המטפלים במכון מצומצם.

המטפלים במכון, כולם בעלי תואר שני ומעלה במקצוע טיפולי (פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, ייעוץ חינוכי), במכון אין מתמחים ומתלמדים.
הצוות פועל מתוך תחושת מחוייבות, אחריות מקצועית ואכפתיות כלפי המטופלים. כל המטפלים במכון, מגיעים מהשטח, לאחר שטיפלו, ניהלו, הדריכו ולימדו שנים רבות במסגרות מקצועיות מוכרות.

למכון צוות יועצים מתחום הפסיכיאטריה והמשפטים לשם קבלת ייעוץ, חוו”ד, וטיפול.

סניפי המכון : תל אביב, ירושלים, חיפה, רמת גן, רעננה, כפר סבא, פרדסיה (ליד נתניה), גני תקווה (בין פתח תקווה – קריית אונו), ראשון לציון, רחובות, מודיעין, אשדוד (גן יבנה), באר שבע.

בסניפים: תל אביב, ירושלים, ראשון לציון- טיפול זוגי וטיפול אישי גם לדוברי אנגלית. בסניף ירושלים – טיפול זוגי ואישי גם לדוברי ספרדית.

 

ה”אני מאמין” המקצועי שלנו

משבר כסיכוי והזדמנות לצמיחה

משברים או קשיים אישיים וזוגיים, משותפים לכולנו, ומאפיינים את החיים בעידן המודרני, בו אנו נדרשים למלא במקביל מספר תפקידים במקביל – להיות בני זוג, הורים, בנים של, עובדים, מעסיקים, חברים ועוד ועוד. במקביל, עלינו להתמודד עם שינויים מהירים, צפויים (כגון: נישואין, הולדת ילד ראשון, יציאת הילדים מהבית, גיל המעבר וכד’) ומפתיעים (פיטורין, משבר כלכלי, אובדן, חולי, וכד’).

על אף שהקשיים המתעוררים הנם אינדוודואלים, הרי הבעיות שנוצרות משותפות לרבים מאיתנו. אנו מאמינים כי במצבי משבר ולחץ טמונות גם הזדמנויות, לצמיחה והתחזקות. הטיפול מכוון לסייע לנו להרחיב את הדרך בה אנו מתבוננים על עצמנו ועל הסובבים אותנו, להכיר ביכולות שלנו, ולרכוש כלים יעילים על מנת להתמודד בדרך נכונה ומתאימה יותר עבור כל אחד מאיתנו.

מטרת הטיפול: הרחבת דרגות החופש

מטרת הטיפול הנה הרחבת דרגות החופש במקום בו מתקבלות החלטות משמעותיות בחיינו. אנו מאמינים כי הגברת המודעות, התובנות, וההתייחסויות הרגשיות לכל בחירה, תאפשר החלטה מוצלחת ומתאימה, לעומת אותן החלטות המתקבלות מתוך סערת רגשות, אימפולסיביות ומחנק רגשי.

ה”כאן והעכשיו” ולא רק הפאתולוגיה והחסך

השאלה העיקרית בה עוסק הטיפול אינה “למה זה קרה”, אלא בעיקר “מה קיים בנו המאפשר את השינוי”.

הגישה הטיפולית שלנו מבוססת על ראייה מערכתית, התופסת את האדם כחלק מהסביבה וממערכות היחסים שלו עם הסובבים אותו – משפחה, בני זוג, ילדים, מקום עבודה וכד’. הדגש הנו על – “הכאן והעכשיו” וכמובן והעתיד.

הטיפול מתמקד בכוחות, ביכולות, בכישורים ובחוזקות, בעזרתם ניתן להוביל לשינוי. התהליך אינו מסתפק ואינו נעצר בהתייחסות לעבר הרחוק, לפתולוגיה ולחסכים. בחינת ההיסטוריה האישית והזוגית, נועדה בראש ובראשונה להבין אילו רכיבים ממנה משפיעים – לטוב ולפחות טוב – על חיינו בהווה.

הטיפול אם כן, מוביל קדימה, תוך מתן כלים חוויתיים, תקשורתיים, חשיבתיים ותפיסתיים להתמודדות מוצלחת במערכות יחסים.

מסגרת ושיטות הטיפול – “מעשה חייטות”

לתפיסתנו, מטפל בדומה לחייט, אמור להשכיל ולשלב בין מגוון רחב של כלים, תיאוריות, גישות וטכניקות אותן רכש במשך שנים, זאת על מנת לתפור את החליפה הטיפולית המתאימה למידותיו של כל מטופל ומטופל.

אין בטיפול “גישה אחת מנצחת” שמתאימה לכל, ולכן מובן שלא ניתן “להתאים את האנשים לשיטה”, אלא רצוי לשלב ולהתאים את השיטות הרבות לאנשים.
מניסיוננו, אנו יודעים, כי בחלק ניכר מהמקרים הזוגיים והאישיים, ניתנים לחוש בשינוי ושיפור בפרק זמן קצר יחסית, של 20 – 10 מפגשים. איננו מתחייבים כמובן, תוך פרק זמן קצר ללפתרון מלא של הקושי, אולם בהחלט נצפה לשינוי ותזוזה קדימה.

ההחלטה על סיום הטיפול, נתונה בכל שלב בידיהם של המטופלים. ובשום מקרה, לא נדרשת התחייבות למספר פגישות מראש.

הטיפול והייעוץ יכול להינתן באופן אישי (טיפול אישי – פסיכותרפיה), זוגי (טיפול זוגי, ייעוץ זוגי), משפחתי (טיפול משפחתי) או קבוצתי, זאת בהתאם לתוכנית הטיפול הנקבעת בשיתוף הפונים והערכתנו המקצועית. כמו כן אנו עובדים בשיתוף אנשי מקצוע נוספים: פסיכולוגים, פסיכיאטרים, רופאים וכד’, ובמידת הצורך ניתן לקבל ייעוץ והכוונה לפי סוג הבעיה ודרך הטיפול.

צוות המכון עושה עבודתו מתוך תחושת מחויבות, נאמנות, אחריות ומסירות כלפי הלקוחות. לכן, חשוב לנו שגם אם תבחרו בשירותיהם של מטפלים אחרים, שאינכם מכירים, תוודאו כי מדובר במטפל מוכר בעל תעודת הסמכה של האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין (במקרה שמדובר בטיפול זוגי או משפחתי).

המטפלים מחוייבים לסודיות מוחלטת, ומידע על הטיפולים אינו מדווח לגורמים חיצוניים, בכלל זה קופ”ח, חברות ביטוח וכד’, זאת בכפוף לחוק.

איזונים למען הקהילה

במכון איזונים מאמינים שטיפול זוגי ומשפחתי אינו מותרות – הוא זכות בסיסית ולכן הקמנו את – פרוייקט יע”ל להנגשת הטיפול הזוגי והמשפחתי עבור משפחות מעוטות יכולת.
לקבלת מידע נוסף ופרטים אודות הטיפול במכון הנכם מוזמנים

להתקשר למכון איזונים 24 שעות ביממה : 072-330-6600

לקריאת מאמרים בנושא : טיפול זוגי, ייעוץ זוגי, טיפול פסיכולוגי,טיפול משפחתי

אם אתם מוכנים לתהליך של שינוי – אנחנו כאן עבורכם

  שם*

  טלפון*

  דוא"ל

  מקום מגורים


  :מענה 24 שעות ביממה
  072-330-6600

  סיבת הפניה


  טיפול זוגי – מכון איזונים

  Call Now Button