גישור וגירושין

מכון איזונים מציע ליווי לתהליך גירושין וגישור טיפולי גירושין כמו שינויים אחרים בחיים, מחייב הסתגלות ומציאת איזונים חדשים למציאות החדשה שנוצרה.

ניתן להשוות את סיום פרק הנישואין, לתהליכי אבל בעקבות אבדן, כאשר בנוסף לפרידה ולניתוק הקשר מאדם שהיה קרוב אלינו, אנו נאלצים להתמודד עם אבדנים נוספים: הזהות כאדם נשוי, התפקידים המשפחתיים, חוויות העבר המשותפות, הציפיות ממה שהיה וממה שהיה יכול להיות.

גישור וגירושין

בתוך פרק זמן קצר יחסית נדרשת הסתגלות למערכת חדשה שבה המערכת הזוגית כבר אינה מתפקדת, והעולם המשותף שנבנה חדל להתקיים במתכונת המוכרת.

* ראה על :

איך להתמודד עם זוגיות במשבר

פעמים רבות עולות תחושות קשות כגון: פחד, פגיעה, חשש מפני הלא ידוע, הרגשת דחיה, כישלון, אכזבה, פגיעה בערך העצמי, ואבדן האמון. בצד ההתמודדות עם השינויים, נותר הצורך להמשיך ולמלא תפקידים הוריים, משפחתיים, תעסוקתיים, וחברתיים. לעיתים קרובות קיימת גם פגיעה כלכלית, ויש צורך להשלים עם ירידה ברמת החיים, או צורך לקחת מטלות נוספות לפחות למשך תקופה.

בצד הקשיים חשוב לזכור כי עבור גברים ונשים גירושין הם גם הזדמנות שנייה לבניית חיים חדשים, גם כאשר הדרך מורכבת ורצופה אתגרים.

מתוך ניסיון רב שנים, בליווי אנשים לאורך תהליך הגירושין ואחריהם, אנו יודעים שלתמיכה החברתית והמשפחתית השפעה משמעותית על הצלחת המעבר והסתגלות לחיים שאחרי הנישואין. יחד עם זאת פעמים רבות, נדרשת גם תמיכה מקצועית, הן על מנת לחזק את הכוחות והיכולות הקיימות, והן על מנת לאפשר לאדם להשלים ולקבל את המציאות החדשה, ולהתחיל להתבונן קדימה לעבר העתיד.  לרוב אנשים שעיבדו את הפרידה, יהיו מסוגלים גם לקחת ממנה “מתנות” שהם ידע, כלים, מיומנויות, ותובנות, שיסייעו להם בהמשך לבסס ולבנות קשר מתאים ונכון יותר עבורם.

במכון מוצעים תמיכה בתהליכי הגירושין, תהליך גישור טיפולי (בת”א), וכן הדרכת הורים בהתמודדות עם שאלות שעולות בקשר עם הילדים מרגע ההחלטה וההודעה על הפרידה, ולאורך השנים.

לקבלת מידע נוסף ופרטים אודות טיפול אישי, זוגי וגישור במכון הנכם מוזמנים

אם אתם מוכנים לתהליך של שינוי – אנחנו כאן עבורכם

  שם*

  טלפון*

  דוא"ל

  מקום מגורים


  :מענה 24 שעות ביממה
  072-330-6600

  סיבת הפניה


  טיפול זוגי – מכון איזונים

  Call Now Button