גישור – כל מה שרציתם לדעת

נפרדים?  מתגרשים? בעיות לאחר הגירושין?
גישור יסייע להפרד מתוך הבנה ולהמשיך הלאה
ליישב סכסוך ולהגיע להסכם בענייני רכוש, ילדים ו/או כספים

מהו גישור?

גישור הוא הליך המאפשר לצדדים להגיע להסכמות מחוץ לכותלי בית המשפט. הגישור נעשה באווירה נינוחה, מתוך בחירה ורצון חופשי, וכל צד יכול להפסיק את ההליך בכל עת. ההסכם המתגבש בגישור הוא פרי החלטות הצדדים ומעגן את כל הנושאים הקשורים לגירושין או הפרידה כמו חלוקת רכוש, מזונות, משמורת ילדים, הסדרי ראיית ילדים, זכויות סוציאליות, תשלומי איזון ועוד. את ההסכם ניתן לאשר בבית המשפט וליתן לו תוקף של הסכם גירושין/פרידה לכל דבר ועניין.

למה כדאי לנסות גישור?

• חסכון בזמן – הליך הגישור הינו קצר באופן משמעותי מהליך משפטי המתנהל בבתי משפט/בתי דין

• חסכון בכסף – עלויות הליך גישור נמוכות יחסית לחלופה של הליך משפטי וניהול תיקים בבית המשפט/בתי דין

• מערכת יחסים תקינה גם אחרי הגירושין/פרידה – גם לאחר גירושין/פרידה נדרשת תקשורת בין הצדדים בכל הקשור   לילדים. הליך הגישור יאפשר תקשורת עתידית חיובית בין הצדדים, לעומת הליך משפטי אשר עלול להחריף את הסכסוך ולחבל ביכולת הצדדים לתקשר בעתיד.

• פתרונות יצירתיים – בגישור ניתן להגיע לפתרונות יצירתיים, הלוקחים בחשבון את צרכיהם של הצדדים לעומת החלטות שניתנות ע”י שופט/ת שחייב/ת לשפוט על-פי החוק וההלכה.

• אתם מרוויחים, הילדים מרוויחים – גירושין או פרידה הם שעת משבר קשה להורים, לילדים ולכל המשפחה, הוכח שפתרון בדרכי שלום באמצעות הדברות ממזערת את הנזק והכאב הטמון בפרידה, לכם המבוגרים ולילדים.

• פתרון ארוך טווח – הסכם שהושג בהדברות בין שני הצדדים והוא פרי החלטות הצדדים עצמם, נותן מענה טוב יותר לצרכיהם ועומד איתן יותר במבחן הזמן לעומת הסכם שהוכתב לצדדים ע”י גורם חיצוני.

• גישור לאחר פרידה/גירושין: במקרים רבים מתעוררות בעיות ומחלוקות לאחר הפרידה או הגירושין, בעיות בנוגע לילדים למזונות או רכוש. בעיות שאין להן מענה בהסכם הקיים או שלא נחתם הסכם כלל. הליך הגישור מספק הזדמנות להידברות ויכול לסייע לצדדים ליישב מחלוקות אלו ללא התערבות משפטית.
צריך להאמין שזה אפשרי

רבים חוששים כי במקרה שלהם גישור אינו מתאים כיוון שהסכסוך עמוק וקשה, טעון רגשית, ולא מאפשר משא ומתן. עם זאת, הניסיון מוכיח כי גישור אפשרי גם בקונפליקטים קשים וטעונים. בעזרת המגשרת ודרך הבנת הצרכים של כל אחד מהצדדים, עבודה על פתרון בעיות כלכליות, התגברות על מטענים רגשיים והפחתת דאגות וחששות – זה אפשרי. צריך להאמין ולנסות, סטטיסטית רוב הגישורים מצליחים.

מהו מרוץ הסמכויות?

מרוץ הסמכויות הוא ניסיון של כל אחד מבני הזוג להגיע ראשון/ה לערכאה המשפטית שתיטיב עימה/ו. יש לעניין מספר בעיות: ראשית, לא תמיד מה שנראה טוב לך מתברר כנכון, ישנן טעויות עליהן עלולים לשלם ביוקר. שנית, הגשת תביעות גוררת עוינות ונקמנות מהצד שלא הגיש/ה ראשון/ה, לרוב צד זה יפנה למתקפת מגננה העלולה להוביל לעימות משפטי ארוך כואב ויקר. ההפסד בזמן שההליך ייקח, בכסף שיבוזבז ועוגמת הנפש שתגרם לצדדים ולילדים עולה על הרווח בלהגיע ראשון/ה. חשוב לזכור שרוב הסכסוכים שהתחילו בתביעות בבתי משפט הסתיימו בהסכמים, אז מדוע לא לנסות את הדרך הזו כבר עכשיו?
מרוץ הסמכויות הוא בעיקר כלי שמטרתו להפעיל לחץ על הצד השני , בגישור לא מפעילים לחץ מנסים דרך שיתוף פעולה והבנה להגיע לפתרון שמתאים לשני הצדדים.
גם במקרים שהצדדים הינם במהלכם של הליכים משפטיים – גם אז לא מאוחר מידי. אפשר להחליט לשים קץ לעלויות הרבות והמתרבות, הזמן המתארך והעוינות שמתלוות, ולנסות להידבר באמצעות המגשרת שתסייע לסיים את הפרק הזה ולהמשיך הלאה?.

הליך הגישור

בפגישה הראשונה תוכלו להכיר את המגשרת, לקבל פרטים ולשאול שאלות לגבי הליך הגישור וכיצד מתנהל. בפגישה זו המגשרת תברר אתכם את הנושאים העומדים לדיון ותצייד אתכם במידע הדרוש לניהול המו”מ בפגישות הבאות. בסופו של ההליך יתגבשו הסכמות אותן המגשרת שהינה עו”ד תערוך כהסכם משפטי או יכול להיעשות ע”י עו”ד אחר מטעם הצדדים לבחירתם.

משך הגישור

הליך הגישור מורכב מסדרת פגישות, אורך פגישת גישור הינו כשעתיים (פגישה ראשונה כשעה וחצי). מספרן של הפגישות משתנה ותלוי בנושאים העולים לדיון ומידת התקשורת בין הצדדים. בממוצע ניתן לציין כי מספר הפגישות נע בין חמש לשבע פגישות, אך חשוב להדגיש כי יהיו מקרים שידרשו מספר רב יותר של פגישות ויהיו מקרים שניתן יהיה לגבש הסכמות בזמן קצר יותר, הכול בהתאם למשתתפים והנושאים.

גישור במכון איזונים

הגישור במכון איזונים נערך על ידי עורכת דין בעלת התמחות בדיני משפחה, מגשרת מוסמכת בעלת ניסיון בגישור במשפחה מעל 10 שנים. המגשרת תשמור על ניטרליות, חיסיון וסודיות. היא תסייע לצדדים לנהל מו”מ, לשקול ולבדוק חלופות. המגשרת תלווה את הצדדים בכל שלבי הגישור כולל עריכת ההסכם בצורה מקצועית לשביעות רצון הצדדים לצורך הגשתו לבית המשפט לאישור
.
פנייתכם תתקבל בברכה
הסודיות מובטחת

קרא עוד כאן

  שם*

  טלפון*

  דוא"ל

  מקום מגורים


  :מענה 24 שעות ביממה
  072-330-6600

  סיבת הפניה  Call Now Button