פנויים פנויות

מחפשים קשר זוגי?

האם אתם:

פנויים או פנויות?

יודעים שמגיע לכם למצוא את האחד/ת והיחיד/ה?

מוכנים לנסות, ליזום, לקפוץ למים, להעיז?

לא נרתעים מאתגרים חדשים?

מרגישים שטרם מיציתם את כל האפשרויות?

מאמינים שמסוגלים להתגבר על המחסומים ולצאת ה”לבד”?

מסוגלים ללמוד על ההווה מניסיונות העבר?

מבינים שהגיע הזמן להשתחרר מהכבלים מהתקיעות, ולצאת לדרך חדשה?

נותנים הזדמנות גם לפרק ב’?

אנו במכון מציעים מפגשים קבוצתיים ואישיים של פנויים פנויות על מנת לברר ולבדוק את תהליך בחירת בן הזוג, משלב הבחירה עבור דרך המפגש וההכרות ועד ביסוס הקשר ושמירה עליו. הדגש בעבודה שלנו הוא על ה”כאן ועכשיו”, על ההתמודדות בהווה, על המטרות והאתגרים בקשר, על היכולת לקחת אחריות להשקיע מאמץ. אנו פחות עסוקים בסיבות ובשאלות על “למה זה קורה”, ויותר מתמקדים בעבודה על ההווה והעתיד, על האפשרויות לפתוח ערוצים חדשים ולהרחיב את דרכי ההתמודדות עם בניית קשר זוגי. אנו מאמינים כי מציאת בן זוג אינה רק תולדה של צרוף נסיבות ומזל, אלא גם ובעיקר נמצאת בידיים של כל אחד מאיתנו, אנו מאמינים שלאדם שליטה על גורלו ועל הבחירות שלו, ופתיחת הזדמנויות חדשות תלויה בנכונות שלו להתאמץ ולהשיג את מטרותיו.

בתהליך הייעוץ יבחן תהליך הבחירה בבן/ת הזוג ושימור הקשר הזוגי, תוך התבוננות פנימית על עצמנו במסע ליצירת קשר זוגי ועל הגורמים שמקדמים ומעכבים אותנו לאורך התהליך כולו. דוגמאות לנושאים בהן מתמקד הייעוץ:

האתגרים הניצבים בפנינו בתהליך יצירת קשר
התנסויות קודמות חיוביות וכואבות בקשרים אישיים וזוגיים
תהליכי ריפוי מפרידות ואבדנים שחווינו
הגורמים המשפיעים על הבחירה שלנו בבני הזוג
ציפיות מציאותיות יותר ומציאותיות פחות מזוגיות
לשם מה דרושה עבודה על יצירת קשר?

במציאות חיינו, ההזדמנויות להכרות עם בני זוג פוטנציאלים, הולכות ומצטמצמות. וכך, גם אנשים בעלי איכויות גבוהות, נותרים ביחידות לאורך תקופות ארוכות, או שמוצאים עצמם בקשרים קצרים ולא משמעותיים שיוצרים מעגל סגור של אכזבות חוזרות.

את מקומם של מפגשים פנים אל פנים תופסים אתרי ההיכרויות, שבהם “שפע” האפשרויות של פנויים פנויות עשוי להיות מדומה, מטעה, מלחיץ, וליצור תחושת אכזבה ותסכול. לאורך זמן, השימוש באינטרנט ככלי לחיפוש קשר זוגי, והיציאה לעוד ועוד דייטים, פוגעים בדימוי ובהערכה העצמית, יוצרים פסימיות ואף אדישות בקרב פנויים פנויות.

לעיתים התנסויות כואבות מהעבר חוסמות אותנו מלתת לעצמנו הזדמנות אמיתית ליצור קשר חדש ומספק. אנו חוששים שוב מלהיפגע, מלהידחות, מלתת אמון ולהתאכזב, וכתוצאה מכך גם כאשר נוצרות הזדמנויות מתאימות אנו נמנעים מלקיחת סיכון, ומוצאים עצמנו תקועים באותו מעגל סגור של בדידות שיוצר פחד ומונע מאיתנו יצירת מקשר

העבודה על יצירת קשר נועדה לסייע בפריצת מעגל הבדידות, באמצעות הגברת המודעות, ושיפור דרכי ההתמודדות, בעזרת כלים מתאימים.

האם כדאי טיפול אישי או קבוצתי?

הן הייעוץ האישי והן העבודה הקבוצתית מכוונים לסייע בתהליך העבודה על יצירת הקשר. יש המעדיפים את המסגרת האישית, את העבודה מול עצמם בליווי מקצועי. יהיו מי שיבחרו בתהליך של עבודה בשיתוף עם אחרים שמסוגלים להבין את המצוקה והקושי שהם חווים. השתתפות בקבוצה מחזקת את הידיעה ש”אני לא לבד” ושגם האחרים שלידי מתמודדים עם בעיות דומות, חברי הקבוצה יכולים לתרום מהניסיון, מהידע והחוויות שצברו, להעביר משוב, לשמש כ”מראה” דרכה ניתן ללמוד כיצד אחרים תופסים אותי.
לעיתים ניתן לשלב בין השניים, או להתנסות בשתי האפשרויות במקביל. ניתן כמובן להגיע לפגישת הערכה וייעוץ על מנת להגדיר את הבעיות ולבחון את הדרך הטובה והמתאימה ביותר להתמודד עמן.

על מה מעידה הפניה לייעוץ?

הפניה לייעוץ מעידה על יכולות אישיות גבוהות של לקיחת אחריות, נחישות, אופטימיות, ועל חוסר נכונות להשלים עם מציאות לא מספקת. עוד היא מלמדת על היכולות ליטול סיכונים, להיחשף, להעז, להתנסות בחוויות חדשות ולא מוכרות, להיות מוכנים להתבונן פנימה ולהתמודד עם נקודות התורפה. ללא ספק אלו תכונות חיוניות גם בתהליך יצירת הקשר הזוגי ושימורו.

מתוך מחקרים רבים שנערכו בתחום, וכמובן מתוך ניסיון רב שנים, אנו מאמינים כי דווקא אנשים המסוגלים להבחין במקומות שם הם נותרים תקועים, ופונים לקבל עזרה מבחוץ, הם אלו שלאורך זמן ייטיבו להתמודד ביתר הצלחה עם משימות ועם משברי חיים.
לקבלת מידע נוסף ופרטים אודות הטיפול במכון הנכם מוזמנים

להתקשר למכון איזונים 24 שעות ביממה : 8002 – 212 – 077

או לטלפון מספר 050-8668268  – ד”ר גלית לזר

לחצו כאן להשארת פרטים ונשוב אליכם בהקדם
“עד החתונה זה יעבור” כתבה בידיעות אחרונות.
ד”ר גלית לזר מנהלת פורום באתר YNET בנושא ייעוץ זוגי

  שם*

  טלפון*

  דוא"ל

  מקום מגורים


  :מענה 24 שעות ביממה
  072-330-6600

  סיבת הפניה


  Call Now Button