איך אפשר לבחור יועץ זוגי?

Home Forums פורום ייעוץ זוגי איך אפשר לבחור יועץ זוגי?

This topic contains 3 replies, has 2 voices, and was last updated by  מאיה 2 years, 9 months ago.

 • Author
  Posts
 • #2770 Reply
  mm
  מחפש יעוץ זוגי

  באינטרנט יש עשרות אתרים שכולם מציעים ייעוץ זוגי מבטיחים הצלחות, מציעים שיטות, ובכלל יודעים לטפל בכל בעיה. איך אפשר לדעת למי כדאי לפנות?

 • #2784 Reply

  שי

  היי חבר, מבין בהחלט לליבך וצרתך…
  הבחירה בסופו של דבר צריכה להיות לדעתי של שני הצדדים וזאת לאחר שיחת הכרות ראשונית עם המטפל/ת הזוגי המיועד, לבחון כימיה ודינמיקה ראשונית ולראות עד כמה הוא באמת מתחבר למקרה שלכם ממקור ראשון, ללא קלישאות והבטחות מפוצצות מסביב. זה עניין של אינטואיציה אני מניח.
  א

  • #3113 Reply

   מאיה

   מיכל שלום

   קראת את מה שכתבת ואני כואבת אית את המקרה אני מאד ממליצה לנסות להגיע למטפלת aתעשה לך סדר בחיים
   לי אישית היא הצילה את הזוגיות אחרי שכב רהגענו לרבנות בכדי להתגרש הדיינים המלצו לנו על המטפלת בתחילה חששנו ,אבל אמרנו אין לנו מה להפסיד השגנו את הטלון ב144
   הגענו למפגש ראשון כבר באנרגיות הרגשנו משהו השתנה ואח,כ כבר הדברים התחילו להסתדר לכן אל תהססי תגשי לטיפול

   בהצלחה מאיה מכבים רעות

 • #3112 Reply

  שי יקר,

  מסכימה איתך שההיצע באינטרנט רב, ולמרות שקיימים הרבה מאד מטפלים מקצועיים, מיומנים, ובעלי ניסיון, קשה מאד לדעת למי לפנות, מי מטפל מקצועי, ומי, איך לומר, מטפל “מטעם עצמו”…
  האפשרות הבטוחה ביותר, היא כמובן לקבל המלצות מחברים ומכרים, אלא שלצערי, עדין קיימות לא מעט סטיגמות בנושא, ואנשים אינם ממהרים לשתף במצוקות האישיות שלהם ובעזרה שיקבלו. ולכן, באין המלצות ברורות (והמלצות אינטרנטיות המופיעות באילום שם שאיש אינו יודע מי כתב אותן ומדוע – אינן עונות על ההגדרה המלצות בדוקות), ממליצה כבסיס לתחילת החיפוש, להסתמך על ההסמכה הניתנת ע”י “האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי”, זו כמובן אינה תעודת ביטוח, אך זו תעודה המבטיחה כי המטפל עבר תהליך התמקצעות ארוך, רציני ומפוקח, הכולל תואר שני במקצוע טיפולי, לאחריו לימודי תעודה במשך 3 שנים בתחום הטיפול הזוגי ומשפחתי, ובסיומם מספר שנים של התמחות במקומות מסודרים תחת פיקוח והדרכה, על מנת לצבור מאות רבות של שעות ניסיון בטיפול. רק בסיום התהליך ניתן לפנות לאגודה, שהינה גוף ציבורי מוכר ומקצועי, ולבקש הכרה כמטפל זוגי ומשפחתי מוסמך.
  חשוב להדגיש כי טיפול לא מקצועי, אצל מטפל שאין אפשרות לדעת מי פיקח על תהליך הכשרתו – עלול לגרום יותר נזק מתועלת.
  כאמור, מובן שבתהליך הבחירה אנו מסתמכים על אינטואיציה, וחשוב להיות ערים ולהרגיש עד כמה המטפל אמפתי, קשוב, מבין ונמצא שם עבורכם, אולם כמו שלא נפנה עם בעיה רפואית לאדם רק כי הוא בעל אישיות כריזמטית, אלא כיוון שקודם כל הוא בעל הידע הרלוונטי, גם בתחום זה, המטפל אמור להיות קודם כל ולפני הכל – איש מקצוע מיומן.

  בארץ פועלים כ 2000 (!) מטפלים בעלי הסמכה מוכרת, לפני שקובעים מפגש עם המטפל/ת מציעה להכנס לאתר של האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי, להקליד את שם המטפל ולבדוק שהוא אכן מוכר על ידה.
  בהצלחה!

Reply To: איך אפשר לבחור יועץ זוגי?
Your information:+ 16 = 23