בעיות עם החמות

Home Forums פורום ייעוץ זוגי בעיות עם החמות

This topic contains 1 reply, has 2 voices, and was last updated by mm ד”ר גלית לזר – מכון איזונים 2 years, 7 months ago.

 • Author
  Posts
 • #3126 Reply

  מיואשת

  אנחנו נשואים כבר כמעט 6 שנים והורים לשני ילדים מקסימים בני 4 ושנה וחצי. מתחילת הנישואין ההורים שלו היו מעורבים בכל מה שהיה קשור אלינו, בכל עניין יש להם מה להגיד או יותר נכון לנסות לקבוע, והם משפיעים מאד על בעלי. אמא שלו מאד שתלטנית, אני גם חושבת שהיא מסיטה אותו נגדי, רגילה לקבוע הכל, ועושה פרצופים כשלא עושים מה שהיא רוצה. הוא מבין את זה, אבל היא עושה מניפולציות עליו, גורמת לו רגשות אשמה, והוא תמיד נכנע. לא יודעת מה לעשות, אני כבר לא מסוגלת לסבול אותה, וכמעט כל המריבות שלנו הם בגללה.
  הצילו!

 • #3132 Reply

  מיואשת יקרה,
  אפשר להבין את הקושי לנוכח מעורבות היתר או ליתר דיוק ההתערבות וההשתלטות של חמותך עליך ועל משפחתך. חוסר הגבולות, והקושי של ההורים לעיתים לאפשר תהליך פרידה ועצמאות לילדיהם אינו מאפשר לבנות מסגרת משפחתית וזוגית קרובה ואינטימית, ופוגע ביכולת של בני הזוג לצמוח ולהתפתח מתוך הקשר ביניהם. התלות שבין ההורים לבין ילדיהם הנה תלות הדדית, כיוון ששני הצדדים חווים חרדה מפני האפשרות שהאחר לא יהיה שם עבורם, והם עלולים לאבד את האהבה והמשמעות שיש להם בחייו של האחר. הפחד מפני אבדן זה מעצים ולופת את בני המשפחה בקשר שבו אין צמיחה אין התפתחות ואין ביטחון ביכולת של כל אחד מהם להתמודד עם קושי ולגדול דרכו.
  הדרך לחולל שינוי הנה באמצעות הבנה והתייחסות למחירים הכבדים שהקשר גובה מכל אחד מהצדדים, ובמקרה שלכם מבן הזוג שלך וממך. התהליך אינו פשוט כי בצד הכח המושך לעצמאות ונפרדות קיים כח חזק המושך לתלות ולשימור המצב הקיים. יהיה על בן הזוג שלך להרגיש כי הוא מסוגל להיות מי שהוא, לפעול בדרך שנכונה עבורו, מבלי לחשוש ולהתאים עצמו לצרכים של הוריו. לא שמדובר במשימה שאינה פשוטה ומעוררת הרבה מאד חרדה.
  במקביל, יהיה נכון כי גם את תבחני עד כמה את מסוגלת מצד אחד להציב את הגבול בין התא המשפחתי שלכם, לבין משפחת המוצא, אך בה בעת גם להיות מסוגלת לאפשר קשר, שיח, דיאלוג בין הצרכים שלכם כמשפחה לבין הרצון של הוריו ובעיקר אמו, להרגיש משמעותית, מוערכת, רצויה.
  ייתכן ותהליך של טיפול זוגי יוכל להיות לכם לעזר בניסיון לפתוח אפשרויות חדשות, באופן שהנו פחות מאיים, חד ופוגע. שיח פתוח והבנת הצרכים של כל אחד מכם, עשוי להוביל למציאת דרכים נוספות שבהן כל אחד מכם ירגיש שהאחר מבין את מצוקתו, מכיר בצורך שלו, ומוכן ללכת לקראת פתרון שבו יש מענה (גם אם לא מושלם) לציפיות ולרצונות של האחר.
  מצורף פוסט בנושא יחסי חמות כלה.

  זוגיות ויחסי חמות כלה: הבעיה היחידה היא אמא שלו

Reply To: בעיות עם החמות
Your information:8 + 1 =