האם כדאי לפרק את החבילה.

Home Forums פורום ייעוץ זוגי האם כדאי לפרק את החבילה.

This topic contains 1 reply, has 2 voices, and was last updated by mm ד”ר גלית לזר – מכון איזונים 2 years, 8 months ago.

 • Author
  Posts
 • #3111 Reply
  mm
  נשואה לא באושר

  נשואים עוד מעט 30 שנה, הילדים כבר עזבו ועוזבים את הבית, ובמקום שנהנה מהתקופה שבה אין יותר מידי מחוייבויות, החיים פחות או יותר מסודרים, אנחנו כל כמה ימים נכנסים לויכוחים ומריבות. יש הרגשה של מיצוי אפשר להגיד שמשעמם לי איתו. גם הסקס כבר מזמן לא משהו. לא שהיינו פעם זוג מאוהב, אבל חיינו את החיים, גידלנו ילדים מוצלחים, התקדמנו בעבודה, משהו עכשיו מרגיש לי ריק. לפעמים אני חושבת שזה הזמן לקום וללכת, לפרק את החבילה, אלא שגם זה מפחיד. מצד שני לא רואה תקווה בזוגיות. מתלבטת אם בכלל יש מה לעשות.

 • #3125 Reply

  נשואה לא באושר יקרה,
  ראשית מתנצלת על העיכוב בתשובה שנבע מאילוצים טכניים.
  את מתארת את עזיבת הקן של ילדיך, ואת תחושת הריקנות שנוצרת כתוצאה מכך, את הריחוק שאת חווה בינך לבין בן הזוג, והתחושה המתקבלת לנוכח דבריך התמציתיים של ייאוש מהאפשרות לקבל בזוגיות מענים לצרכים הרגשיים והמיניים שחסרים לך.
  מהמעט שכתבת קשה כמובן להעריך האם ואיך ניתן לסייע, אולם בוודאי לא הייתי ממליצה לקבל החלטות משמעותיות על עתידך, ללא בחינה מעמיקה ורצינית באשר לשינויים האפשריים וליכולת של שניכם לפתוח אפשרויות נוספות ולהרחיב את דרכי ההתמודדות. אני בהחלט יכולה להבין את הציפייה של לקום וללכת, לפתוח דף חדש, ולתת לעצמך הזדמנות להתנסות בקשר אחר או אפילו בלהיות לבד, בלי המחוייבות הזוגית. עם זאת, כאמור, לא תמיד הפרידה מבן הזוג, היא בהכרח פרידה מהבעיות והקשיים הרגשיים שאנו נושאים עמנו. יציאת הילדים מהבית בהחלט מחדדת קשיים שקודם לכן כוסו תחת מטלות היום יום וההמולה בבית, אך יכולה לשמש דווקא נקודת התחלה לשינוי ולהתקרבות, תוך הכרות מעמיקה ושונה שלנו זה עם זה, למידה חדשה, ויכולת להתפתח ברמה האישית והזוגית.
  ממליצה בחום על פניה משותפת לטיפול זוגי.
  מצרפת פוסט בנושא זוגיות לאחר עזיבת הילדים את הבית

  יעוץ זוגי: משבר גיל המעבר – התקרבות או פרידה?

  בהצלחה!

Reply To: האם כדאי לפרק את החבילה.
Your information:70 − = 60