חילוקי דעות באופן גידול הילדים

Home Forums פורום ייעוץ זוגי חילוקי דעות באופן גידול הילדים

This topic contains 1 reply, has 2 voices, and was last updated by mm ד”ר גלית לזר – מכון איזונים 2 years, 8 months ago.

 • Author
  Posts
 • #3121 Reply

  מיטל

  שלום,
  לי ולבן זוגי יש שני ילדים בן שלוש ותינוק בן 9 חודשים.
  כרגע אני בבית עם הקטן, הגדול הולך לגן עד הצהריים.
  יש לנו המון חילוקי דעות ורייבים לגבי הרדמות הילדים.
  הגדול נרדם בלילה רק בעזרתי כשאני שוכבת לידו. ולכן אני גם נרדמת איתו בלילה (מה שגורם שאין לנו זמן לבד שקט ללא הילדים). הוא גם ישן איתי במיטה.
  גם הקטן נרדמם בעזרתי- רק בהנקה וכבר כמה חודשיים שישן איתי ויונק בלילה.
  לגבי הקטן אנחנו רוצים להתחיל תהליך שינה, רק שאני רוצה לעשות זאת בהדרגה ובבכי מועט ובן זוגי רוצה לעשות זאת בשיטת כמה פעמים בכי וסיימנו. הוא אוכל הרבה בלילה (פחות במהלך היום) ולכן אני מפחדת שיבכה מרעב ולא משינוי דפוס השינה.
  יש לציין שהגדול לא ישן טוב למרות שישן איתי ולכן כבר ויתרנו על להרדים אותו לבד.
  בן זוגי ישן בסלון, מה שעוד יותר יוצר מתח בנינו.
  מכיוון שאני הולכת לישון עם הילדים מוקדם אין זמן פנוי רק של שנינו.
  בן זוגי אומר שבגלל המצב הזה הוא לא רוצה עוד ילדים. וזה מאוד מכעיס אותי כי המצב הזה הוא זמני. הילדים עוד מעט יגדלו והמצב ישתנה.
  מה עליי לעשות?

 • #3124 Reply

  מיטל יקרה,
  את מתארת הרבה מאד עיסוק סביב דפוסי השינה שלכם בבית, ומהם עולה קשיים מתח וחרדה שלכם כהורים וכבני זוג שבאופן טבעי מועברים גם לשני ילדיכם, ועלולים לפגוע בסופו של דבר גם בהם. את חוששת לתת לילדיך את ההזדמנות ללמוד להרגיע את עצמם, לרכוש ביטחון בקשר איתך ולסמוך עליך כהורה שתיהיי עבורם אם לא תמצאי באופן פיזי כל הזמן איתם. כתוצאה מכך שניהם גדלים בבית בו ההורים אינם ישנים ביחד, שיש בו רמה גבוהה של מתח וריחוק פיזי ורגשי. ה”ויכוח” על דפוסי ההשכבה והשינה, ככל הנראה מבטא ויכוחים נוספים, אי הסכמות וקושי של שניכם למצוא פתרונות שלוקחים בחשבון את הצרכים והרצונות של האחר. איני יכולה להוציא מכלל אפשרות כי הקשיים של ילדיך להרדם ולישון לילה שלם, נובעים גם ממה שהם חווים במתח הקיים ביניכם כהורים.

  באופן טבעי, הרי אין שום סיבה שתינוק בן 9 חודשים שהתפתחותו הפיזית תקינה, יהיה רעב ויאכל מספר ארוחות במהלך הלילה (ולמעשה ישתבש סדר האוכל התקין שכן במהלך היום הוא פחות רעב), הוא בהחלט יכול לישון לילה רצוף, אלא שהפחד שלך מפני המצוקה שלו עובר אליו בסופו של דבר, והוא לומד כי דרך ההאכלות חוזרות באמצע הלילה הוא יכול להרגיע אותך ואת עצמו…

  כאמור, אני נוטה להתייחס לבעיות כאל סמטפטומים המספרים על הבעיות שקיימות בזוג ובמשפחה באופן שאינה מילולית, ולכן אציע לא להתמקד בסימטפטום אלא בבעיות עצמן. רמזת כאן כי את המחליטה, ואני תוהה מה המקום שיש לרצונות והצרכים של בן הזוג שלך בקשר ובהורות. עד כמה שניכם מרגישים שיש מקום לקול של כל אחד מכם, ועד כמה אתם מסוגלים למצוא פתרונות שלוקחים בחשבון את ההבדלים ביניכם, את הצרכים השונים.
  אנו יודעים כי ילדים סופגים ומפנימים דפוסים רגשיים אליהם הם נחשפים, ולכן סבורה כי גם עבורם אך גם עבורם פנייה לקבלת הדרכת הורים יכולה לחזק את הביטחון שלהם בכם ובעצמם, ולאפשר לכם לחזור לחיים זוגיים, ולהם לחוות מודל בריא של זוגיות שבה אמא ישנה עם אבא, והילדים ישנים כל אחד במיטתו קל וחומר לפני שמתכננים לצרף “שותף” חדש למשפחה.

  הרבה הצלחה!

Reply To: חילוקי דעות באופן גידול הילדים
Your information:81 − = 75