זוגיות במשבר – סוף הדרך או הזדמנות להתחלה חדשה?

זוגיות במשבר הנה זוגיות שבה עתיד הקשר הזוגי אינו ברור, וקיים איום מוחשי על עצם קיומה.

 • באילו מקרים ניתן לשקם קשר זוגי אחרי משבר אמון?
 • האם ומתי נכון לתת הזדמנות שניה לקשר אחרי פרידה?
 • האם אפשר להשיב את האהבה, התשוקה, האינטימיות שאבדו בקשר?

משבר בזוגיות

משבר זוגי יכול להופיע בעקבות אבדן האמון בקשר אם בשל רומן מחוץ לנישואין, או בשל הסתרה ושקרים. המשבר עלול להיות תוצאה של אירועי חיים קשים ובלתי צפויים (פיטורין, מחלה, אבדן וכד’), אך אפילו אירועים צפויים ומבורכים (לידת ילד ראשון, עזיבת הילדים את הבית, מעבר מגורים ועוד) עלולים להוביל למשבר.

כל שינוי בחיינו, כל מעבר משלב לשלב במעגל החיים, מחייב הסתגלות והתאמה למציאות החדשה. לעיתים נדרשת חלוקת תפקידים שונה בין בני הזוג, צורך בתמיכה חברתית ומשפחתית, שינויי בסדר היום, התארגנות שונה בעבודה ועוד. כאשר מסיבות שונות איננו מצליחים להתאים עצמנו ולגייס משאבים להתמודדות עם השינוי, הרי שאנו עלולים לחוש מועקה רגשית עמוקה, וקושי במציאת איזונים מתאימים.

טיפול זוגי

  שם*

  טלפון*

  דוא"ל

  מקום מגורים


  :מענה 24 שעות ביממה
  072-330-6600

  סיבת הפניה


  משברים בזוגיות עלולים לטלטל את הקשר, ולהוביל לסיומו. בני זוג עלולים לחוות עצמם בשלב זה כמי שנמצאים בעיצומה של סופת טורנדו, רעידת אדמה, וצונאמי רגשי גם יחד. ההווה נצבע בצבעים כהים, העתיד נראה קודר, ורגשות כואבים של חוסר אונים, ייאוש, ועצב עולים ומציפים את העולם הרגשי.

  על אף התחושות הקשות, אנו מאמינים כי כאשר בני הזוג מעניקים לעצמם הזדמנות אמיתית לשינוי, לרוב יגלו במהלך המסע הזוגי, כי קיימת יותר מדרך אחת להתמודדות. דווקא המשבר עשוי לאפשר לקשר הזוגי לצמוח ולבסס עצמו על יסודות יציבים ואיתנים מאלו שקדמו למשבר.

  קשה ולעיתים כמעט בלתי אפשרי להתמודד עם משבר זוגי לבד, ולכן רגע לפני שמרימים ידיים, כדאי לפנות ולהעזר בשירותי טיפול זוגי מקצועי. במסגרת זו, ניתן להתבונן מבעד לזווית רחבה על המכשולים, ולהרחיב את “ארגז הכלים” האישי והזוגי. בטיפול הזוגי נוכל לברר ולהבין מה הם הגורמים והסיבות השונות למשבר. לא פעם נגלה, שחלק מהגורמים קשורים להיסטוריה האישית שכל אחד מאיתנו נושא עמו אל הזוגיות, וחלקם קשורים לדינמיקה הזוגית שהתפתחה עם השנים, ואולי אינה מתאימה למציאות הנוכחית. בנוסף, הטיפול מאפשר לבני הזוג לרכוש כלים להתמודדות יעילה ונכונה יותר עם המשבר, ומבלי להוסיף ולפגוע בקשר.

  זוגיות במשבר

  מניסיון מקצועי שנצבר במשך שנים ארוכות למדנו, כי זוגות המצליחים לצלוח את המשבר, מגלים איכויות וכוחות חדשים בעצמם ובזוגיות, ויכולים לצאת ממנו כאשר הם נהנים מקרבה, אינטימיות וביטחון רב יותר זה בזה.

  גם אם אחד מבני הזוג מתנגד או לא מסוגל, בשלב הראשון לפנות ולקבל עזרה מקצועית, אנו ממליצים על פניה בנפרד לטיפול הזוגי. לרוב, בני הזוג “המהססים” יצטרפו לתהליך, לאחר שירגישו כי בן הזוג שנטל את היוזמה לשינוי, משדר ביטחון ומוטיבציה לשינוי. המסר המועבר מבן הזוג שפונה באשר לאחריות לשינוי, ולחוסר נכונותו להתפשר על המצב הקיים, כמו גם הסקרנות של הצד המהסס, והחשש שלו מפני מה שמתחולל בטיפול בהעדרו, משמשים אף הם זרז להסרת ההתנגדות לטיפול.

  חבל על כל יום נוסף של פגיעה באיכות החיים, תנו לעצמכם הזדמנות אמיתית לשינוי.

  אם אתם מוכנים לתהליך של שינוי – אנחנו כאן עבורכם

   שם*

   טלפון*

   דוא"ל

   מקום מגורים


   :מענה 24 שעות ביממה
   072-330-6600

   סיבת הפניה


   טיפול זוגי – מכון איזונים

   Call Now Button