בגידות סדרתיות

את מנהלת רומן עם גבר נשוי ופתאום מגלה שאת לא המאהבת היחידה? כנראה שנפלת על בוגד סדרתי

דפדף בסקסי
אילנה שטוטלנד, ”את”
14/4/2006 8:50

יום אחד את פוגשת גבר נשוי, ומתחיל ביניכם רומן. את בעננים מההתרגשות, מהרגעים המתוקים, מתשומת הלב שהוא מרעיף עלייך. את מרגישה שאת האחת והיחידה בשבילו, ובסתר לבך חולמת על היום שבו הוא יעזוב את אשתו. לפני שאת נסחפת, כדאי שתביאי בחשבון שאולי חוץ ממך יש עוד כמה שחקניות על הבמה, וגם אם יום אחד הוא אכן יעזוב בשבילך את הבית – אולי גורלך יהיה כגורל אשתו.

למאמר האחרון של ד”ר גלית לזר ב YNET על טיפול זוגי אחרי בגידה הקליקו כאן

רינת (כל השמות בכתבה בדויים), 32, רווקה מאזור הדרום, הכירה את דני, 35, לפני שש שנים. הוא היה אז נשוי כשמונה שנים, ללא ילדים. “הכרנו
בפאב, ובאותה פגישה לא ידעתי שהוא נשוי”, היא משחזרת. “החלפנו מספרי טלפון, התחלנו לדבר, והיה נורא נחמד. אמרתי לעצמי שאני לא יכולה להיפגע משיחות בטלפון, אז לא ראיתי בזה בעיה.

אבל מהטלפון זה עבר למפגשים, המפגשים התחילו להיות מיניים, ומהמפגשים האלה את כבר לא יוצאת. את לא מחפשת ממנו הבטחות ולא כלום, את פשוט מסתפקת במה שיש, ואומרת לעצמך שזה מה שאת מחפשת ושזה מספיק לך. את כאילו יוצרת לעצמך חומת הגנה, ואומרת שאת לא צריכה גבר 24 שעות ביממה, וששלוש פעמים בשבוע זה מספיק לך”.

אשליות

ולא רצית שהוא יתגרש?
“מובן שכן, אבל לא דרשתי את זה. לא דרשתי, כי את באה מתוך הפחד שהוא יגיד לך ‘מותק, זה מה שאני יכול לתת, ואם לא – אז להתראות’. מאוד אהבתי אותו, ואני מאמינה שגם הוא פיתח איזשהו רגש, ושלא היה איתי רק בשביל סקס. היה גם מעבר לזה. היו בינינו גם המון שיחות מפרות”.

להפתעתה של רינת, כבר בשנה הראשונה לרומן שלהם גילתה שהיא לא היחידה שדני בוגד איתה באשתו. “נודע לי על עוד שתי בחורות שהוא היה איתן בקשר במקביל אלי, ואני בטוחה שהיו גם עוד בגידות כאלה שלא ידעתי עליהן”.

זה בטח היה קשה.

“הרגשתי פשוט מטומטמת. הרי בהתחלה את חושבת שהוא נמצא איתך כי את מספקת לו משהו שאין לו בבית, וכשהבנתי שיש עוד מיטות חמות, זה היה מאוד מאוד כואב. עימתתי אותו מול העובדות האלה, ואז הוא תירץ בפני את העניין בדיוק כמו שהוא היה מתרץ את הבגידות שלו בפני אשתו.

הוא אמר לי שאני לא רואה טוב, שזה לא נכון וכהנה וכהנה. למרות שידעתי שהוא משקר, המשכתי איתו את הקשר. אין לי הסבר למה”.

לאחר שנה של רומן, דני התגרש. עברו כמה חודשים, ורינת גילתה שהיא בהריון. “כשדני היה נשוי, הוא היה זורק לי משפטים כמו ‘בואי נעשה ילד’. אבל כשנכנסתי להריון, הוא אמר שזה לא ממנו”, משחזרת רינת. “הוא התעלם לחלוטין מההריון, ובסופו של דבר פשוט הייתה לי הפלה טבעית.

כיום אני מבינה שאין גבר נשוי שלא יגיד לרווקה שהוא רוצה ילדים ממנה. המשפט הזה מאוד מושך בחורה רווקה. זה מאוד מחמיא, ונותן לאשה מעין אשליה שהנה, יש סיכוי שהוא יתגרש, ואז היא הופכת לכלי בידיו. זו טקטיקה גברית מוכרת, וחשוב שנשים יידעו שיש כאן מלכודת”.

גם אחרי ההפלה רינת עוד המשיכה להיות בקשר עם דני, “ושוב ראיתי שעניין הבגידות נמשך. זה היה בגידה על בגידה על בגידה. הייתי זורקת אותו מהדלת, טורקת לו טלפונים, אבל כשאת לבד את לא עומדת בזה, ואת מהר מאוד שוכחת את מה שהוא עשה לך. אחרי ארבע שנים של כאבי לב, פתאום התחלתי לשמוע שהוא יוצא עם מישהי. הוא כמובן אמר לי שזה ‘סתם’, ואז יום אחד הוא פשוט הודיע לי שהוא מתחתן”.

איך הרגשת באותו רגע?

“הרגשתי חוסר ביטחון עצום עם עצמי. ניסיתי להבין מה לא בסדר בי. הרי הוא כבר היה גרוש, ולא הייתה שום בעיה שיהיה איתי. ממה שקרה לי הגעתי למסקנה שרווקה שנכנסת לקשר עם גבר נשוי תצא מזה תמיד פגועה.

יש מעט מאוד מקרי סינדרלה, ואם כבר יש איזו סינדרלה שמצליחה להוציא את הגבר מהבית, אז גם במקרה כזה יום אחד השפן ייצא לה מהכובע. מי שבגד באשתו, רוב הסיכויים שיבגוד גם בבת הזוג החדשה שלו. תמיד יהיו בחורות חדשות ברקע, ומדובר רק בעניין של זמן”.

כמה זמן לקח לך להתגבר על זה?

“שבועיים אחרי שדני הודיע לי שהוא מתחתן, פגשתי מישהו אחר. לפני כמה זמן דני יצר איתי קשר. נפגשנו אצלי בבית, דיברנו, הוא סיפר שהנישואים שלו הם לא בדיוק דבש, אבל מעבר לדיבורים לא היה בינינו כלום. פשוט כל הרגש נגמר. גם הזמן עשה את שלו, וכשבן אדם עושה לך דברים רעים, אז גם הרגש כלפיו בסופו של דבר מתפוגג”.

מאוהב בעיקר בעצמו

להגיד שמי שבגד פעם אחת בהכרח יבגוד פעם נוספת, זו הכללה בעייתית”, אומרת ד”ר גלית לזר, מנהלת מכון “איזונים” – טיפול זוגי אישי ומשפחתי.

“השאלה היא מהי סיבת הבגידה. בהרבה מקרים הבגידה היא תולדה של קשיים ומצוקות במערכת הזוגית, סימן לכך שמשהו בנישואים לא היה בסדר.

בגידה כזו אינה בהכרח סדרתית, ואינה חייבת לחזור על עצמה בקשר החדש של הגבר. אם הגבר יגיע להבנה ולתובנה למה נכשלו נישואיו הקודמים, אז הוא לאו דווקא ישחזר את אותה הדרך בקשר החדש.

“מצד שני, גבר גם יכול להיות בוגד סדרתי, ולהמשיך לבגוד בכולן. למשל, כשמדובר בגבר שמנהל כמה רומנים במקביל, שבוגד באשתו עם המאהבת, ובוגד במאהבת עם עוד מאהבת – אז אכן מדובר כאן במשהו סדרתי.

גבר שמנהל כמה רומנים במקביל, או שהרומן הבא שלו מתחיל כשהוא עוד נמצא ברומן הקודם, מתקשה ביצירת אינטימיות רגשית, יש לו קושי בבניית אמון ונתינת אמון, צריך ריגושים אינסופיים, יש לו צורך בעוד ועוד אישורים שהוא שווה, והוא בעל דימוי עצמי נמוך.

“בן אדם שבגד גם במאהבת שלו יכול גם לרמות ולשקר במקומות אחרים, אז כדאי שהמאהבת לא תקבל את זה אישית. זה דפוס שלו שבא ממקום מאוד חרד – שמא אני אעזב, שמא אני אנטש. לאחד כזה יש בור ללא תחתית של חסכים, שדורש עוד ועוד מילוי ועוד אישור, עוד תחושה שאני שווה, ולכן אחת לא מספיקה.

כשיש לו כמה מאהבות זה נותן לו יותר שליטה, יותר ביטחון. כולן תלויות בו, כולן רוצות אותו. על פני השטח הוא יהיה המחזר הנלהב, הוא שרמנטי, כולן מתות עליו, הוא נהנה מהשליטה, אבל מבפנים יש חלל מאוד גדול, שגם כל הבגידות שלו לא מצליחות למלא אותו. מדובר באישיות נרקיסיסטית – אדם שבעיקר מאוהב בעצמו, כשעמוק בפנים מוחבאת אצלו תחושת עצב גדול ותחושת ריק”.

אדם כזה יבגוד לעולם ועד?
“הנאמנות שלו יכולה להיות זמנית מאוד, כי הבעיה היא פנימית. רק כשהוא יעבור טיפול וינסה למלא את החלל הפנימי שלו, רק אז אפשר לשקם. אבל אם הוא לא יעשה עבודה על עצמו, הוא יבגוד שוב.

אדם כזה הוא מאוד פגיע, אבל הוא לא שם לב עד כמה הוא פוגע באנשים בדרך. הוא יודע שהוא פגע באשתו, הוא לא מתכחש לזה, הוא יכול להגיד ‘אני מצטער’ – אבל זה צ’ק ללא כיסוי, כי הוא מצטער בעיקר על עצמו. אין לו יכולת טובה לחוות אמפתיה ולהבין מה האחר מרגיש.

הוא רגיש בעיקר לעצמו, והוא תמיד יגיד שהוא בגד כי הוא נורא סבל במערכת הנישואים שלו. אדם כזה תמיד יראה עצמו כקורבן, כשבעצם הוא מקרבן אחרים. כשאחת המאהבות שלו תנטוש אותו, הוא יהיה מרוסק. העובדה שמישהי קיבלה החלטה עבורו היא בשבילו פגיעה קשה מנשוא, כי הוא תמיד צריך להרגיש שחייו בידיו“.

אם אתם מוכנים לתהליך של שינוי – אנחנו כאן עבורכם

  שם*

  טלפון*

  דוא"ל

  מקום מגורים


  :מענה 24 שעות ביממה
  072-330-6600

  סיבת הפניה


  למידע נוסף אודות טיפול או ייעוץ זוגי אתם מוזמנים:

  Call Now Button